Wytrawne wino hiszpańskie

Możliwość komentowania Wytrawne wino hiszpańskie została wyłączona 55

Raj dla podniebienia po sąsiedzku

Zupełnie niedawno otworzył się w okolicy miejsca, gdzie mieszkam, sklep ze specjałami z całej Europy. Na suto zastawionych półkach oraz w przepastnych witrynach chłodniczych można zlaleźć wykwitntne podpuszczkowe sery z mleka krowiego lub owczego, kozie twarogi i długo dojrzewające wędliny. Na regałach stoją rzędem ustawione słoje z doprawionymi na różne sposoby oliwkami, karczochami i kaparami. W innych słojach można podziwiać zielone i czerwone pesto, maleńkie papryczki zamoczone w zalewie i inne przystawki. Z sufitu zwisają nawleczone na sznurek suszone figi, bajecznie kolorowe papryki i pęczki ziół.

Wisienką na torcie są alkohole: irlandzie destylaty, wytrawne wino hiszpańskie, słodkie wino portugalskie, musujące alkohole z Francji, owocowe z Mołdawii, wyśmienite nalewki produkowane ze świeżych owoców w krótkich seriach, niepasteryzowane piwo z małych rzemieślniczych browarów.

Czy to dobra recepta na biznes, na razie trudno wyrokować. Sklep istnieje od niedawna, ale ile razy tam zaglądnę, przy regałach krząta się spora ilość ciekawskich klientów. Niektórzy coś kupują, inni tylko oglądają.

Sprzedawca i zarazem właściciel sklepu zadbał o to, aby zakupione u niego wyroby mogły nie tylko cieszyć podniebienia kupujących, ale by mogły być jednocześnie prezentem. Dlatego wszystkie te wykwintne specjały pakowane są w papierowe torby i pudełka opatrzone gustownym firmowym logo.

admin

View all contributions by admin

Similar articles